KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17025088
nr 1702 5088
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Slädar. Signerad, daterad -61. Akvarell, bildmått: 22x16 cm, yttermått inklusive ram: 36x29 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 maj 2025
kl 18:10:53