KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17025088

nr 1702 5088

Uno Vallman

(1913-2004), Sverige

Slädar. Signerad, daterad -61. Akvarell, bildmått: 22x16 cm, yttermått inklusive ram: 36x29 cm

Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 19 maj 2025
kl 18:10:53

Uno Vallman

Läs mer om Uno Vallman